Vasarą svajojame mėgautis geru oru ir jaustis laisvai, tačiau neretai poilsį apkartina avalynė. Nuospaudos, nutrynimai, pūslės ir kojų skausmas, tai tikrai nėra tai, ką norėtumėte patirti. Priežasčių, kodėl avalynė skriaudžia jūsų kojas, yra daug. Štai keletas jų ir patarimai, kaip išvengti problemų ir teisingai pasirinkti apavą.
Įsigyjame per siaurus batus
Pirkdami batus atkreipkite dėmesį ar jūsų kojų pirštai nėra spaudžiami, galima tiesiog uždėti koją ant bato ir pažiūrėti kaip atrodo jūsų pirštai iš viršaus, kur bato kontūras ir jūsų pėda. Jei pirštai bus spaudžiami, atsiras ne tik nuospaudos, tačiau jausite vaikščiojimo diskomfortą, gali pradėti skaudėti nugarą. Barefoot avalynė gali būti išeitis, nes ji pasižymi tuo, kad pirštams suteikiama daug erdvės, jie niekada nebus spaudžiami.
Aukštakulniai kenkia laikysenai
Kai avime batus su kulnu, mūsų kūnas palinksta į priekį, avint tokius batus gali sutrumpėti blauzdos struktūra. Batai be kulnų, tokie kaip Brefoot avalynė padeda išlaikyti natūralią laikyseną, dėl to ilgiau išliksite energingi vaikštant bei puikiai jausite pagrindą po kojomis.
Rinkitės plonapadžius ir lanksčius batus
Pasirinkę avalynę storais ir standžiais padais, jūs tarsi užrišate akis savo pėdoms. Vienoje pėdoje slypi tūkstančiai nervų galūnėlių. Šie nervai suteikia jūsų smegenims reikiamą jutiminį grįžtamąjį ryšį iš žemės. Jei batų padai standūs, nesilanksto, tai kenkia jūsų pėdos raiščiams, todėl rinkitės lankstaus pado batus, avėdami batus, kaip Barefoot avalynė, išvengsite duriančio pado skausmo, kuris atsiranda nuo ilgo vaikščiojimo su standaus pado batais.
Orui pralaidi avalynė būtinybė karštomis dienomis
Pirkite natūralių medžiagų, puiku oro laidumu pasižyminčią avalynę. Taip apsaugosite savo pėdas nuo prakaitavimo ir užmirkimo. Jei yra galimybė rinkitės avalynę su „Dermodry“ pamušalu. „Dermodry“ yra minkšta, lengva ir orui pralaidi medžiaga, kuri naudojama ne tik prestižiniuose avalynės modeliuose. Ši medžiaga praeina pačius reikliausius techninės kokybės testus, atliekamus nepriklausomose laboratorijose.
Jei avalynę perkate internetu
Žinokite savo pėdos dydį – išsimatuokite ilgį ir plotį. Nėra vieningų avalynės dydžių standartų, skirtingų gamintojų tie patys dydžiai yra skirtingų išmatavimų, todėl visuomet naudinga žinoti savo pėdos ilgį ir plotį centimetrais. Rinkitės tas avalynės parduotuves internete, kuriose pateikiamos batų dydžių lentelės, taip nepasimesite gausioje avalynės pasiūloje. Barefoot avalynė internetinėje parduotuvėje rasite vidpadžių išmatavimus.
Kaip teisingai išmatuoti savo pėdos ilgį
Paimkite A4 formato popieriaus lapą ir padėkite popieriaus kraštą prie tiesios sienos. Prie sienos lapą galite pritvirtinti lipnia juostele, kad neslystų. Kadangi pėdos gali būti skirtingo dydžio, visada išmatuokite abi pėdas. Prieš matuodami kojas, nusiaukite batus ir keletą minučių laisvai pasivaikščiokite.
Tada pieštuku pažymėkite ilgiausią pėdų tašką ir išmatuokite ilgį liniuote. Įsitikinkite, kad pėdos ilgį matuojate šiek tiek įstrižai nuo dviejų tolimiausių taškų. Jei turite du skirtingus ilgius, visada naudokite ilgesnės pėdos rezultatą kaip atskaitos tašką.
Mūsų susižavėjimas siaurais aukštakulniais ir standžiais, struktūriškais batais, neleidžiančiais judėti pėdai, mūsų kūnui nesuteikia jokios naudos. Atkreipkite dėmesį į šiuos patarimus ir jūsų poilsis vasarą pėsčiomis taps komfortu, juk stilius nėra vien graži avalynė, ji turi nežaloti jūsų pėdų. Žmogus, kuris eina jausdamas pėdų skausmus, neatrodo stilingai ir patraukliai.